• Profil CVČ

Centrum voľného času Slniečko vo Veľkom Záluží

Centrum voľného času detí a mládeže Slniečko vo Veľkom Záluží vytvára podmienky, organizuje a zabezpečuje výchovno – vzdelávaciu, záujmovú, rekreačnú a  športovú činnosť pre deti a mládež v ich voľnom čase. Poskytuje doplnkové vzdelanie k rozsahu vzdelávania základnej školy podľa osobitých záujmov detí. Deťom umožňuje realizáciu svojich individuálnych záujmov v spoločensky prospešných aktivitách, rozvoj ich nadania a schopností.

Výchovno – vzdelávaciu, záujmovú, rekreačnú a športovú činnosť uskutočňuje najmä prostredníctvom pravidelnej činnosti v záujmových útvaroch formou krúžkov, príležitostnej činnosti – jednorazovými i pravidelne sa opakujúcimi podujatiami, rekreačnej činnosti v čase školských prázdnin formou táborov a odborných sústredení ako súčasť vyvrcholenia činnosti detí v záujmových útvaroch centra.

Úlohou Centra voľného času Slniečko je uskutočňovať stály program starostlivosti o deti a mládež s celoročnou prevádzkou, utvárať podmienky pre rozvoj praktických činností a návykov účelného využívania voľného času, motivovať deti a mládež k sebarealizácii a harmonickému rozvoju osobnosti.